Dodano: 2014-02-03, Państwo Anna i Tadeusz Długosz

W 1946 roku do Jugowa przybyli państwo Anna i Tadeusz Długosz. Urodzili się na kresach Rzeczpospolitej. Pani Anna Grzesik 25 lipca 1930 roku w Jabłonnej a pan Tadeusz Długosz 16 września 1929 roku w Mogiłkach.

Do Jugowa przybył po powrocie z Syberii. 25 grudnia 1949 roku zawarli małżeństwo w naszej jugowskiej parafii.

Państwo Długoszowie mają troje dzieci, siedmiu wnuków, dziesięciu prawnuków i dwoje praprawnuków. Pani Anna pracowała w zakładzie krawieckim w Jugowie a pan Tadeusz w elektrowni Ludwikowice i kopalni „Pniaki” w Jugowie. W tym roku będą obchodzili 63 rocznicę ślubu. Są więc małżeństwem z najdłuższym stażem nie tylko w naszej parafii, ale i jednym z nielicznych w całym województwie dolnośląskim.

Życzymy naszym seniorom i jednym z pierwszych polskich mieszkańców w Jugowie wielu Bożych błogosławieństw i kolejnych jubileuszy małżeńskich. Plurimos Annos.   Parafia Jugów