Dodano: 2024-03-24, Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary, uwieńczone Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. W niedzielę wspominamy dzień, w którym Pan Jezus, przy entuzjazmie zgromadzonego tłumu wjechał do Jerozolimy, aby tam odbyć swoją drogę krzyżową, zakończoną ukrzyżowaniem. Ponieważ zgromadzony tłum rzucał mu pod nogi płaszcze i gałązki palm, dlatego w Niedzielę Palmową na mszach świętych święciliśmy przyniesione przez wiernych palemki. W czasie mszy św. czytaliśmy także mękę Pańską, opisującą te wydarzenia, które zdecydowały o naszym zbawieniu. Przy ołtarzu stały piękne palmy, które własnoręcznie zrobili na dzisiejszą uroczystość członkowie KGW z Jugowa, oraz KGW i pani Sołtys z Przygórza. Serdecznie dziękujemy.

Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów