Dodano: 2024-03-23, Nowe drzwi wejściowe w kościele w Przygórzu

Główne drzwi w kościele w Przygórzu pamiętały jeszcze czasy początków kościoła, który był wybudowany w latach 1938 – 39. Były oryginalne i niestety bardzo sfatygowane. Po wymianie drzwi do zakrystii i wejściowych z zakrystii do kościoła, udało nam się wymienić także te główne. Wykonania nowych, tak jak i poprzednich, podjął się nasz parafianin, mieszkaniec Przygórza, pan Witold Gąsior. Drzwi są wykonane na wzór oryginalnych. Zależało nam, aby odzyskać najwięcej oryginalnych części, a więc zawiasów i wszelkich ozdób. Po ich renowacji, zostały zamontowane na swoje miejsce. Bardzo dziękujemy panu Witoldowi za trud wykonania, zwięczony pięknym efektem, a wszystkim ofiarodawcom za ufundowanie nowych drzwi.

Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów