Dodano: 2024-03-15, Zbiórka elektrośmieci

Raz na trzy lata w naszych parafiach odbywa się zbiórka tzw. elektrośmieci, a więc zużytych lodówek, telewizorów, wiertarek, suszarek itd. Sprzęt ten odbierany jest przez wyspecjalizowaną firmę, która zwozi go najpierw pod Kłodzko, a następnie transportuje pod Przemyśl. Tam zebrany sprzęt jest utylizowany tzn. rozbierany na części i te elementy, które można spieniężyć (miedź, srebro, złoto) są sprzedawane, a dochód z nich przekazywany jest na potrzeby misji i misjonarzy w krajach najbardziej naszego wsparcia potrzebujących. W naszej parafii zbiórka już się zakończyła i zużyty sprzęt został przez firmę zabrany. Dziękujemy wszystkim, którzy pozbyli się niepotrzebnego sprzętu i w ten sposób, choćby w niewielkim stopniu, ale pomogli misjom. W tym roku zużyty sprzęt elektryczny zbiera także nasza szkoła.

Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów