Dodano: 2024-02-01, Pomoc dla pogorzelców

Pragniemy przyjść z pomocą wszystkim pogorzelcom, którzy ucierpieli w wybuchu gazu w dniu 27 stycznia 2024 roku przy ulicy Głównej 79a w Jugowie. Najbardziej ucierpieli państwo Maślanka, którzy praktycznie stracili dorobek swojego życia, a na dodatek pan Zygmunt jest w poważnym stanie i mocno poparzony i przebywa w szpitalu. Ich mieszkanie nie nadaje się do użytku. Aby pomóc naszym sąsiadom i parafianom został założony „Komitet Społeczny Razem dla ofiar wybuchu gazu w Jugowie”, pod kierownictwem pani Bożeny Muzyki Sołek. Pani wójt gwarantuje mieszkanie zastępcze, które jednak trzeba będzie wyposażyć. Po uzyskaniu zgody MSWiA, Komitet zorganizował zbiórkę pieniędzy, oraz inne akcje o których będziemy systematycznie informowali. Gdyby ktoś chciał wesprzeć pogorzelców materialnie, to link do wpłat jest umieszczony w zakładce nad ogłoszeniami parafialnymi. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która pomoże pogorzelcom wrócić do normalnego życia.