Dodano: 2024-01-26, Podsumowanie duszpasterskie roku 2023 w naszej parafii

Raz w roku proboszcz zobowiązany jest przedstawić parafianom jak duszpastersko i gospodarczo funkcjonuje parafia powierzona jego pieczy. Dwa tygodnie temu takie sprawozdanie zostało przedstawione parafianom na mszach świętych niedzielnych, dziś zamieszczamy je na stronce parafialnej, aby także ci, którzy mieszkają poza Jugowem, mieli informacje jak wyglądają suche dane funkcjonowania naszej parafii.

Statystyki parafii w Jugowie za rok 2023.

Na początku roku 2023 w naszej parafii było zameldowanych 3249 osób. Jest to ilość mieszkańców odnosząca się łącznie do Jugowa i Przygórza. Jest to o 90 osób mniej niż rok wcześniej. Realnie na terenie naszej parafii mieszka ok. 2700 osób.

Chrzest św.

Chrztów św. w naszej parafii w roku 2023 było 18. Z Jugowa ochrzciliśmy 13 młodych parafian, w Przygórzu 2, a 3 dzieci była spoza Jugowa. 8 dzieci urodziło w związkach w których rodzice mają ślub kościelny, 2 – ślub cywilny, a reszta rodziców nie ma żadnego ślubu. W 2022 roku chrztów w naszej parafii było 22

Małżeństwa.

W 2023 roku w naszej parafii zostało zawartych 5 związków małżeńskich. 3 w Jugowie i dwa śluby w Przygórzu. Należy zaznaczyć, że kilka ślubów naszych parafian było poza Jugowem, gdyż zwyczaj nakazuje ślub w parafii panny młodej. Rok wcześniej ślubów katolickich było 6.

Pogrzeby.

W minionym roku w naszej parafii były 43 pogrzeby. W Jugowie zmarło 33 parafian, w Przygórzu –4 i 6 pogrzebów były spoza parafii. Na 43 zmarłych, sakramenty święte przyjęło 10 parafian. Pozostali zmarli byli niezaopatrzeni. W r. 2022 pogrzebów było 56.

Uczestnictwo we mszach św.

W roku 2023 liczenie wiernych odbyło się w październiku i we mszy św. uczestniczyło w sumie 480 osób, z czego 90 w Przygórzu. W ubiegłym roku była to liczba bardzo podobna.

Wizyta duszpasterska

Po kolędzie księdza w Jugowie przyjęło 550 rodzin rodzin, w których mieszkało 1490 osób. Natomiast w Przygórzu 131 rodzin, w których mieszkało 340 osób.

Ofiary na sprzątanie

W Jugowie na utrzymanie czystości w kościele i na pozostałe cele ofiary złożyło 220 rodzin, a w Przygórzu 68 rodzin.