Dodano: 2024-01-15, Kolęda w Domu Pomocy Społecznej

Od wielu już lat, w Uroczystość Trzech Króli, kolęda – wizyta duszpasterska, sprawowana jest w Domu Pomocy Społecznej w Jugowie. W ostatnich, ze względu na Orszak Trzech Króli, odbyła się ona kilka dni później, w niedzielę po Objawieniu Pańskim. Na początku odprawiana jest w intencji wszystkich mieszkańców i pracowników msza św. Następnie mieszkańcy udają się do swoich pokoi i oczekują na wizytę księdza. Ksiądz proboszcz odwiedza wszystkie pokoje mieszkańców, przez chwilę się z nimi modli i rozmawia. Piękną oprawę kolędową przygotowują panie pracujące w DPSie, które w czasie wizyty księdza w pokojach, śpiewają kolędy. Do kolędujących pań dołączają także niektórzy z mieszkańców.