Dodano: 2014-07-26, Mieczysława Łuciów

Pani Mieczysława Łuciów zd. Jank pochodzi z miejscowości Nadwórna w województwie stanisławowskim. Urodziła się 25.11.1936 roku. W 1945 roku wraz z rodzicami i bratem została wysiedlona z rodzinnej miejscowości i już w 1945 we wrześniu przybyła z rodziną do Jugowa. Miał to być początkowo pobyt krótki 2-3 miesięczny. Podróż w wagonach bydlęcych trwała bardzo długo, ponad 5 tygodni. Jak wspomina, bardzo często trzeba był zbierać po wagonach bimber, aby nim przekupywać urzędników sowieckich, żeby zechcieli przepuścić transport zdesperowanych i wycieńczonych ludzi. Pani Mieczysława od 2 klasy pobierała nauki w jugowskiej szkole. 1.I.1955 roku wyszła za mąż za Aleksandra Łuciów. W tym związku przyszło na świat 4 synów. Pan Aleksander był zawodowym kierowcą, pani Mieczysława zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Cieszy Się także posiadaniem 18 wnuków i 13 prawnuków. Mieszka przy ulicy Pniaki.