Dodano: 2014-04-05, Władysław i Genowefa Gorla

Od 1946 roku, w Jugowie mieszka pani Genowefa Gorla. Urodziła się w miejscowości Jadowniki Mokre, 3 października 1930 roku w rodzinie Józefa i Zofii Gibes. Ojciec wyjechał do pracy we Francji z zamiarem sprowadzenia tam rodziny. Wojna pokrzyżowała te plany. W 1946 roku wrócił z Francji i zamieszkał w Jugowie. Tutaj podjął pracę na kopalni i ściągnął do Jugowa rodzinę; żonę i siedmioro dzieci. W 1952 roku pani Genowefa zawarła w naszej parafii związek małżeński z Władysławem Gorlą, który urodził się 6 listopada 1930 roku, także w Jadownikach Mokrych. Do Jugowa przyjechał podążając za swoją narzeczoną. Pan Władysław pracował na kopalni a pani Genowefa w szwalni. Posiadają dwójkę dzieci, oraz czworo wnucząt. Mieszkają przy ulicy Małachowskiego.