Dodano: 2024-04-02, Ostatnie pożegnanie

Swoje ziemskie życie zakończyła i na spotkanie z Panem Bogiem odeszła w Wielką Sobotę 30 marca 2024 roku nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp. Danuta Kowalczyk. Do naszej miejscowości przyjechała jako szesnastoletnia dziewczyna, wraz ze swoim bratem Henrykiem z miejscowości z województwa podlaskiego. Urodziła się w Sośni 18 kwietna 1941 roku. To miejscowość w powiecie grajewskim i tam się wychowywała w rodzinie Zofii i Aleksandra Saciłowskich, wraz z czwórką rodzeństwa. Po przyjeździe w nasze strony, podjęła pracę w ZPJ Nowar, i tam przepracowała całe swoje zawodowe życie. W 1960 roku wyszła za mąż za Henryka Kowalczyka, który po przyjeździe do Jugowa a Kruszyny w powiecie radomszczańskim, pracował na kopalni. W tym małżeństwie na świat przyszła dwójka dzieci, które śp. Danuta od 1969 roku wychowywała samotnie. Cieszyła się także posiadaniem czwórki wnuków i trójki prawnuków. Od wielu lat bardzo poważnie chorowała i była poddawana dializie nerek. Dopóki pozwalało jej zdrowie, aktywnie uczestniczyła w życiu religijnym naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą św. w dniu 2 kwietnia o godz. 14.00 w Jugowie.  Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 21 maja w kościele parafialnym.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.