Dodano: 2024-03-30, Wielka Sobota

Wielka Sobota to dzień adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie, przy Bożym Grobie, zbudowanym przez naszych parafian. To dzień, w którym Pan Jezus leżał w grobie wykutym w skale i było to przygotowanie do Zmartwychwstania, wczesnym rankiem z soboty na niedzielę. Ten dzień obrósł w wiele zwyczajów i tradycji. Na zakończenie Wielkiego Postu przynosimy koszyczki ze „święconką”, którą uroczyście ksiądz święci, życząc wszystkim radosnego Alleluja. Święcenie pokarmów odbyło się także w DPS Jugów. Przed Bożym Grobem, strażacy z OSP Jugów zaciągnęli honorową wartę, a wielu parafian przychodziło, aby się w zadumie pomodlić. Wieczorem rozpocznie się w naszych kościołach msza św. wielkanocna.

Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów

Parafia Jugów