Dodano: 2024-03-29, Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje eucharystii, czyli mszy św. wierni gromadzą się w świątyniach na celebrowaniu Męki Pańskiej, która składa się z czterech części. Liturgii Słowa, w czasie której czytana jest męka Pańska, zakończona uroczystą modlitwą za wszystkie stany Kościoła. W czasie adoracji krzyża, obecni wierni, oddali szacunek krzyżowi, przez przyklęknięcie, bądź ucałowanie ran Chrystusa. Część trzecia to Komunia św., czyli przyjęcie Ciała Pańskiego i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu połączonego z adorowaniem Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym, w obu naszych kościołach odprawiliśmy liturgię wielkopiątkową i przy Grobie Pańskim modliliśmy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu adoracji przy Bożym Grobie, odprawiamy ostatnią w Wielkim Poście Drogę Krzyżową.

Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów Parafia Jugów